Jak spędzić urlop w tym roku? Poznaj pomysły na rodzinne wakacje

wczasy w polsce

W tym roku wiele osób zostało zmuszonych do zmiany swoich planów wakacyjnych z powodu światowej pandemii koronawirusa i związanych z nim ograniczeń w podróżach zagranicznych. Część z nas wykorzysta wolny czas pozostając w domu, inni z pewnością już teraz rozglądają się za atrakcyjnymi lokalizacjami w granicach naszego kraju. Dziś podpowiemy, gdzie spędzić tegoroczne wakacje z rodziną w Polsce.

Polskie morze

W tym roku nasz polski Bałtyk musi przygotować się na prawdziwe oblężenie rodaków. Już w zeszłych latach ruch turystyczny był tam bardzo intensywny i trudno było znaleźć kawałek wolnej przestrzeni na plaży, aby spokojnie rozłożyć koc czy leżaki. W tym roku warto rozważyć wczasy nad Zalewem Wiślanym oddzielonym od morza długim cyplem, za którym znajduje się zatoka Gdańska.

Dla dzieci z pewnością niemałą atrakcją będzie rejs statkiem po Zalewie, a jeśli będziemy chcieli aktywnie spędzić czas, polecamy zwiedzanie pobliskiego Elbląga, Fromborka oraz Żuław. 

Kaszuby

Ta niezwykła polska kraina ma do zaoferowania bardzo dużo atrakcyjnych turystycznie miejsc, które spodobają się zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Mamy tu bowiem do zwiedzenia Słowiński Park Narodowy, Skansen we Wdzydzach Kiszewskich czy Bory Tucholskie, które będą idealną odskocznią od codziennego, miejskiego zgiełku i zapewnią nam możliwość obcowania z piękną naturą.

Na Kaszubach nie będą nudzić się miłośnicy historii, gdyż w okolicy możemy wybrać się do Zamku w Bytowie, który zachwyca swym średniowiecznym klimatem lub do Muzeum Kaszubskiego im. Franciszka Tredera w Kartuzach, gdzie poznamy historię tego regionu.

Pojezierze Lubuskie 

To piękna, znajdująca się na zachodzie naszego kraju, kraina jezior, gdzie znajdziemy odpoczynek od miejskiego gwaru i spędzimy wyjątkowy czas w gronie rodzinnym. Warto wiedzieć, że Pojezierze Lubuskie słynie z bardzo czystych jezior, do których możemy zaliczyć jezioro Łagowskie, Lubikowskie, Głębokie, Trześniowskie, Chłop czy  Niesłysz. Wokół nich zlokalizowanych jest wiele ośrodków wypoczynkowych oraz prywatnych kwater, więc z powodzeniem znajdziemy tam nocleg dla całej rodziny. 

Ciekawe są również okolice jezior z piękną przyrodą, którą możemy podziwiać podczas wycieczek pieszych lub rowerowych.

Sudety

W lecie polskie góry są wyjątkowo piękne i spełnią oczekiwania każdego miłośnika pieszych szlaków. W tym roku polecamy Sudety – łańcuch górski znajdujący się w południowo-zachodniej części Polski i graniczący z północnymi Czechami. Szlaki wśród bujnej przyrody prowadzą między innymi na Śnieżkę, Pradziada, Łączną Górę, Łabski Szczyt czy Śnieżnik. Ponadto możemy tam zwiedzić przyrodniczy fenomen, jakim jest najdłuższa w Sudetach Jaskinia Niedźwiedzia, gdzie możemy podziwiać fantastyczne stalaktyty, stalagmity oraz wiele innych form naciekowych.

W okolicy zwiedzimy również Zamek Książ, którego niesamowita historia przyciąga rzesze turystów o każdej porze roku. 

Wczasy w Polsce mogą okazać się doskonałą alternatywą dla zagranicznych wyjazdów. Zorganizowanie takiego rodzinnego urlopu, choć może być kosztowne, to z pewnością każdemu dostarczy mnóstwa wrażeń. Jeśli nie mamy wystarczających oszczędności na taki wyjazd, pomocna może być pożyczka w Creditstar w kwocie kilkuset złotych. Pożyczkę spłacimy zaraz po wypłacie, a wspomnienia pozostaną nam w pamięci na wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *