Ile tak naprawdę kosztuje utrzymanie domu?

Ile tak naprawdę kosztuje utrzymanie domu?

Wielu właścicieli domów nie ma pewności co do tego, ile wynosi całkowity koszt domu, ale prawda jest taka, że nie ma ostatecznej odpowiedzi. Istnieją różne koszty związane z różnymi składnikami domu i jak każdy z tych składników jest opłacany. Na przykład, koszty materiałów użytych w domu są wliczone w koszt domu. Ponadto właściciele domów są odpowiedzialni za koszty związane z ubezpieczeniem nieruchomości, podatki od nieruchomości, utrzymanie domu i inne podobne koszty.

Istnieje kilka podstawowych rodzajów utrzymania domu. Oto kilka z nich, które są bardziej powszechne:

W odniesieniu do ogólnego utrzymania domu, zazwyczaj korzysta się z usług profesjonalnego generalnego wykonawcy. Wykonawca zazwyczaj będzie patrzeć na główne problemy i naprawić je w razie potrzeby. Posiadają oni narzędzia i sprzęt do obsługi pracy i często mają świetne referencje. W niektórych przypadkach, mogą one zapisać właściciela domu od dokonywania napraw, które nie są potrzebne lub od konieczności zatrudnienia podwykonawcy.

Profesjonalni inspektorzy domowi są często wykorzystywani do inspekcji nieruchomości i domów. Inspektor będzie patrzeć na obszary domu, które są w stanie ruiny lub może wymagać naprawy. Ważne jest, aby znaleźć inspektora, który ma doświadczenie w rodzaju stanu, w jakim dom wymaga kontroli, takich jak kwestie elektryczne i hydrauliczne, w celu uniknięcia dalszych szkód w domu.

Opieka nad domem może na dłuższą metę oszczędzić Ci pieniędzy i bólu głowy. Różne rzeczy mogą z czasem pójść źle z Twoim domem i może być już za późno na naprawę problemu. Przyjmując proaktywne podejście, zaoszczędzisz pieniądze i w pełni wykorzystasz możliwości swojego domu w tym procesie.

Powinieneś być w stanie kupić ziemię, na której będziesz mógł budować. Wiele osób nie myśli o tym, budując swój wymarzony dom, ale zazwyczaj zapomina o tym. Ziemia musi być kupiona po cenie, która pozwoli na jej przyszły rozwój. Jeśli myślisz o budowie domu na kawałku ziemi, której obecnie nie posiadasz, ważne jest, aby pamiętać, że być może trzeba będzie zapłacić podatki od tego kawałka ziemi, jeśli jest on na sprzedaż.

Jeśli dach twojego domu został uszkodzony, być może trzeba będzie go wymienić. Koszt nowego dachu zależy od rodzaju uszkodzenia i kosztów jego wymiany. Średnio nowy dach będzie kosztował tyle samo, co oryginalny.

Aby upewnić się, że Twój dom jest zgodny z lokalnymi przepisami prawa budowlanego, należy skontaktować się z lokalnym biurem przepisów budowlanych. Każda lokalna jurysdykcja posiada swój własny kod dla typów materiałów, które mogą być używane do budowy domów. Przed rozpoczęciem budowy należy skonsultować się z lokalnym działem budownictwa, aby dowiedzieć się, jakie rodzaje materiałów są dozwolone.

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale nie tylko wymagana jest konserwacja domu, ale także trzeba zrobić konserwację, aby zapobiec jego zniszczeniu. Należy pamiętać, że można naprawić rzeczy, które są w dobrym stanie, ale są pewne rzeczy, które nie mogą być naprawione. Rzeczy takie jak nieszczelne dachy, nieszczelne baterie, nieszczelne rury i inne rzeczy, które mogą mieć wpływ na zdrowie Twojej rodziny.

Musisz poświęcić czas na utrzymanie domu. Czasami jest to bardzo kosztowne i będzie cię to kosztować dodatkowo do kredytu hipotecznego, ale jednocześnie nigdy nie powinno to pozostać niezauważone. Na przykład, jeśli Twoja toaleta nie spłukuje się codziennie, być może będziesz musiał wymienić filtry i sprawdzić podgrzewacz wody.

Znajdź lokalną firmę wodno-kanalizacyjną, której ufasz, aby wykonać tę pracę. Jeśli nie posiadają oni licencji, może to w końcu kosztować Cię więcej pieniędzy i czasu. więc nie spiesz się i zrób badania zanim wybierzesz hydraulika. !

Następnym razem, gdy zastanawiasz się, ile tak naprawdę kosztuje utrzymanie obecnego domu, po prostu poświęć czas na przeanalizowanie wszystkiego, co będziesz musiał wiedzieć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *